Що таке прогрузи в букмекерській конторі?

Що таке прогрузи в букмекерській конторі?

Будь-який беттер, новачок чи досвідчений користувач, повинен приділяти увагу вивченню особливостей формування коефіцієнтів і подальшої їх зміни. Важливим поняттям в цій сфері стали так звані “прогрузи”, про які новачки дізнаються від професійних беттерів. Тож ми вирішили приділити цій темі особливу увагу в даній статті.

Що називають “прогрузом”?

Прогнозування - це не просто розвага, а своєрідна робота. Багато хто перетворив для себе сферу беттінгу у джерело постійного прибутку. Але, на жаль, новачки не завжди це усвідомлюють.

Сенс представленого поняття пішов з корінням у людську психологію користувачів, що сліпо довіряють коефіцієнтам і не бажають зазирнути далі свого власного носу. Більшість новачків роблять ставки на події, які на перший погляд здаються простими в прогнозуванні. Інакше кажучи, це ставки на перемогу фаворитів. Наприклад, ставка на Барселону у матчі з Хетафе, на Шахтар у поєдинку з Олімпіком або на Арсенал у зустрічі з Кардіфф Сіті.

Звичайно, для багатьох у зазначених матчах очевидною є перемога господарів, що відображено і в попередньо представлених коефіцієнтах. Вони коливаються в діапазоні від 1.15 до 1.25.

В результаті більшість ставить на тріумф фаворита і коефіцієнт починає стрімко знижуватись. При відвідуванні спортивних сервісів, де публікуються  запропоновані багатьма букмекерськими конторами результати, можна побачити, як знизились коефіцієнти на перемогу господарів і, відповідно, збільшились на перемогу гостей. Зниження в таких випадках позначається стрілками зеленого кольору, а червоними, відповідно, підвищення.

Відхилення від початкового коефіцієнта на 0,02-0,04 пункти вважається незначним показником. А от велика різниця - достатньо суттєва для беттерів. При цьому варто звернути увагу на те, що при просіданні коефіцієнта на перемогу першої команди букмекерам необхідно врівноважувати зростаючі об’єми ставок, збільшуючи кефи на нічийний результат. Це і є зворотнім ефектом “прогруза”.

Чи можна ставити на знижений коефіцієнт?

Зміна умови - найбільш важливий аспект в процесі спостереження за запропонованим результатом. Зважаючи на сказане, варто приділяти особливу увагу вивченню лінії вже одразу після її публікації на сайті, коли коефіцієнти мають початкове положення. Це необхідно робити з метою ознайомлення безпосередньо з думкою самого букмекера стосовно результатів того чи іншого матчу.

Більшість новачків віддають перевагу збирати з подібних поєдинків ставки типу “експрес”. Часто при цьому вони одночасно набивають “пачку” з 10, а іноді і 15 команд. Деякі ж додають такі “вірочки” для збільшення підсумкового результату.

В нашому випадку тотальний обвал не трапився, але найчастіше, за наявності додаткових даних про поєдинок, аналітики БК ставлять одразу високі коефіцієнти на перемогу лідера (наприклад в разу гри на виїзді), які після вводу тисяч здійснених ставок зменшуються на 0,3-0,4 пункти. Це вважається вагомим “прогрузом”, на якому, при правильному підході, можна заробити.

В таких ситуаціях необхідно постійно відслідковувати зміну котирувань, що і дозволить здійснювати ставку на прийнятний коефіцієнт. Наприклад, здійснивши ставку на коефіцієнт 1,7 в розмірі 1000 гривень, ваш прибуток становитиме 700 гривень, але після “прогруза” коефіцієнт знизиться до 1,4 і прибуток складатиме лише 400 гривень.

В той же час здійснивши одразу 3 ставки на події з коефіцієнтом 1,6-1,7 буде достатньо, щоб зайшло всього дві з них. Ми отримаємо: 1700+1700-3000=3400-3000=400. Іншими словами, при ідентичній сумі ставки і коефіцієнті ви зможете отримувати стабільний прибуток.

Але при зниженні коефіцієнта до 1,4 ми вже опинимося в мінусі. І це в значній мірі ускладнює процес виходу в плюс на тривалих дистанціях.

Висновки

Новачкам треба розуміти, що коефіцієнт 1,3-1,4 безпосередньо перед стартовым свистком не відображає поточного стану речей. Такі кефи доступні через велику кількість здійснених ставок, під вагою яких і трапився той самий “прогруз”.

Зважаючи на вище сказане, не варто наосліп довіряти запропонованим коефіцієнтам. Ідеальним варіантом в даному випадку буде якісний і детальний аналіз майбутньої події. Якщо “прогруз” відбувся на лідера, то це зовсім не означає, що він зможе дістати легку і руйнівну перемогу. Якщо реального плацдарму для здійснення ставки на перемогу лідера ви не виявили, можна сміливо спробувати поставити на перемогу аутсайдера або нічийний результат за результатами поєдинку. Такі результати зовсім не рідкість і зустрічаються у світі спортивного беттингу з чималою регулярністю. Але передбачити їх зможе тільки професійний каппер після ретельного аналізу і вивчення всіх “за” і “проти”.