Бонус на перший депозит parimatch ua

Як читати лінію букмекерської контори та розуміти коефіцієнти

Як читати лінію букмекерської контори та розуміти коефіцієнти

Як читати лінію букмекерів

Існує декілька інструкцій, як правильно читати лінію букмекерів:

  • Валуйні ставки, кожен гравець може самостійно аналізувати коефіцієнти та результат. По перше аналізуємо такі фактори, як попередні зустрічі та форма спортсменів. Букмекери навмисно не тільки занижують, а й завищують коефіцієнти, кожен беттер, на підставі свого аналізу, може зробити висновок про те, що ймовірність у БК невірна.
  • Відстежуйте зміни коефіцієнтів. Тут фішка в наступному, всі, хто ставить, діляться на дві групи - любителі і професіонали. Професіонали можуть значно впливати на рух коефіцієнтів своїми ставками. Профі вносять великі суми на певний результат, а букмекер занижує на нього коефіцієнт і підвищує на протилежний, гравці це помічають та користуються.
  • Порівнюйте коефіцієнти в різних БК, тут також все просто, відкриваєте сайти букмекерських контор які знаєте, або користуєтеся онлайн рейтингом букмекерів, на прикладі нашого сайту.

Як букмекери розраховують коефіцієнти

Букмекер завжди буде у виграші, це перше що потрібно зрозуміти і прийняти. Букмекери складають коефіцієнти так, щоб при будь-якому результаті отримати прибуток. Як вони це роблять?

  1. Спочатку команда аналітиків та єкспертів букмекерської контори оцінюють реальну ймовірність результатів. Результати оцінюються на підставі аналітичних, мат. аналіз, теорія ймовірностей і т.д., та евристичних (думка експертів) методів. Наприклад, беремо на прогноз футбольний матч Динамо Київ - Ворскла, тут все просто і зрозуміло, Динамо - фаворити. Допустимо, шанс на перемогу Динамо складає 80%, нічия – 15% Ворскла – 5%
  2. Після того як аналітичний відділ дав свій результат на матч, букмекери розраховють коефіцієнти. Для цього 1 (одиниця) ділиться на отримані відсотки ймовірності (1 / 0.8) де 0.8 це і є наші 80% шансів на перемогу. Виходить так, коефіцієнт на перемогу Динамо буде 1.25 ( 1 / 0.8 ), нічия – 6.6 ( 1 / 0.15 ) перемога Ворскли – 20 ( 1 / 0.05). Але треба розуміти, якщо БК виставить такі коефіцієнти, вона не отримає прибутку.
  3. Реальні коефіцієнти, які надає аналітичний відділ, знає тільки БК, а для нас, гравців, вони навмисно занижуються. У нашому прикладі вони будуть виглядати приблизно так: 1.15 - 6 - 15. Переводимо назад у відсотки ймовірності і маємо рузультат 86% + 16% + 6% = 108% це ніяк не 100%
  4. Букмекер розраховує свій прибуток, в нашому прикладі це 8%, 108% - 100%. Це і є різниця між реальною ймовірністю і тією, що визначив букмекер.