Як читати лінію букмекерської контори та розуміти коефіцієнти

Як читати лінію букмекерської контори та розуміти коефіцієнти

Як читати лінію букмекерів

Існує декілька інструкцій, як правильно читати лінію букмекерів:

  • Валуйні ставки, кожен гравець може самостійно аналізувати коефіцієнти та результат. По перше аналізуємо такі фактори, як попередні зустрічі та форма спортсменів. Букмекери навмисно не тільки занижують, а й завищують коефіцієнти, кожен беттер, на підставі свого аналізу, може зробити висновок про те, що ймовірність у БК невірна.
  • Відстежуйте зміни коефіцієнтів. Тут фішка в наступному, всі, хто ставить, діляться на дві групи - любителі і професіонали. Професіонали можуть значно впливати на рух коефіцієнтів своїми ставками. Профі вносять великі суми на певний результат, а букмекер занижує на нього коефіцієнт і підвищує на протилежний, гравці це помічають та користуються.
  • Порівнюйте коефіцієнти в різних БК, тут також все просто, відкриваєте сайти букмекерських контор які знаєте, або користуєтеся онлайн рейтингом букмекерів, на прикладі нашого сайту.

Як букмекери розраховують коефіцієнти

Букмекер завжди буде у виграші, це перше що потрібно зрозуміти і прийняти. Букмекери складають коефіцієнти так, щоб при будь-якому результаті отримати прибуток. Як вони це роблять?

  1. Спочатку команда аналітиків та єкспертів букмекерської контори оцінюють реальну ймовірність результатів. Результати оцінюються на підставі аналітичних, мат. аналіз, теорія ймовірностей і т.д., та евристичних (думка експертів) методів. Наприклад, беремо на прогноз футбольний матч Динамо Київ - Ворскла, тут все просто і зрозуміло, Динамо - фаворити. Допустимо, шанс на перемогу Динамо складає 80%, нічия – 15% Ворскла – 5%
  2. Після того як аналітичний відділ дав свій результат на матч, букмекери розраховють коефіцієнти. Для цього 1 (одиниця) ділиться на отримані відсотки ймовірності (1 / 0.8) де 0.8 це і є наші 80% шансів на перемогу. Виходить так, коефіцієнт на перемогу Динамо буде 1.25 ( 1 / 0.8 ), нічия – 6.6 ( 1 / 0.15 ) перемога Ворскли – 20 ( 1 / 0.05). Але треба розуміти, якщо БК виставить такі коефіцієнти, вона не отримає прибутку.
  3. Реальні коефіцієнти, які надає аналітичний відділ, знає тільки БК, а для нас, гравців, вони навмисно занижуються. У нашому прикладі вони будуть виглядати приблизно так: 1.15 - 6 - 15. Переводимо назад у відсотки ймовірності і маємо рузультат 86% + 16% + 6% = 108% це ніяк не 100%
  4. Букмекер розраховує свій прибуток, в нашому прикладі це 8%, 108% - 100%. Це і є різниця між реальною ймовірністю і тією, що визначив букмекер.